Haber

DESAN Uygulamalı İSG Eğitim Salonu’nun 1 yılda sektöre katkıları paylaşıldı

Denizcilikte bir asrı aşkın süredir hizmet veren Kaptanoğlu Grup’a ilişkin DESAN Tersanesi, TMOBB Gemi Mühendis Odası tarafından düzenlenen Gemi Mühendisliği Haftası etkinlikleri kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Paneline katıldı. Panelde, Türkiye tersaneleri arasında ilk ve tek olan DESAN Tersanesi Uygulamalı İSG Eğitim Salonu ve salonun tersaneler dünyasına katkıları hakkında veriler paylaşıldı. Panelde konuşan DESAN Genel Kontrol ve Güçlendirme Birimleri Müdürü Fatih Çimen, bir yılını dolduran DESAN Uygulamalı Eğitim Salonu’nda açıldığı günden bu yana 4400 kişiye teorik ve uygulamalı eğitim verildiğini belirterek, Kaydedilen tehlikeli davranış oranında azalma.

İş Sağlığı ve Güvenliğini her alanda uygulanan temel bir kural olarak gören DESAN Tersanesi, bunun için en etkili prosedürün eğitim olduğu bilinciyle 2021 yılında tersanede “Uygulamalı İSG Eğitim Salonu”nu hayata geçirdi. Uygulamalı İSG Eğitim Salonu’nda DESAN Tersanesi’nde göreve başlayacak çalışanlara tersane alanı, gemi, yüzer havuz, kapalı saha ve atölyelerde kullanacakları tüm ekipmanlar tanıtılmakta ve uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı bulmaktadır. . Tersanede çalışmaya devam eden çalışanlar ise bu salonda periyodik olarak çeşitli ve güncel İSG eğitimlerine, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine katılmaktadır. bilgilerini günceller ve pekiştirirler. Eğitim Salonu, DESAN Tersanesi çalışanları dışında tüm departman çalışanlarına da hizmet vermektedir.

Açıldığı 2021 yılından bu yana, çalışanların davranışlarını değiştirmek amacıyla ilk kez uygulamalı eğitimlerin düzenlendiği Uygulamalı İSG Eğitim Salonu’nda verilen eğitimlere yaklaşık 4.400 kişi katılmıştır. Bir yıl içinde çalışanların ikinci kez eğitime katılım oranı %90 artarken, kayıtlı tehlikeli davranış oranı %64 ​​azaldı.

Fatih Çimen: “DESAN sadece çalışanlarına değil sektöre de katkı sağlıyor”

Konuyla ilgili bilgi veren DESAN Genel Kontrol ve Güçlendirme Birimleri Müdürü Fatih Çimen, “Tersanemiz, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine verdiği değerle öne çıkmakta ve yasal zorunlulukların ötesinde yatırımlar gerçekleştirmektedir. Uygulamalı eğitim salonumuz bunun en güzel örneğidir. Uygulamalı eğitimler ile çalışanlarımız sahada daha nitelikli ve bilinçli çalışmaktadır. Tersanemizde iş güvenliği kültürünün oluşması için çalışanlarımızın yanı sıra sektör çalışanlarına da uygulamalı ve teorik eğitimler vermekteyiz. Uzman ekibimiz ve uygulamalı eğitim salonumuz ile tüm departmana katkı sağlamaktayız. Türk tersaneleri adına bundan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu