Ekonomi

Kadınlar Adana’nın gücünü katlıyor

ADANA (İGFA) – Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, mesleklerde cinsiyet eşitliğini sağlamak ve sanayide kadın istihdamını artırmak için Makine Mühendisleri Odası iş birliğiyle “Güçlü Kadın, Güçlü Adana” Projesi’ni sürdürüyor. Bu kapsamda 3 gün süren İSG, Kalite Kontrol, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet eğitimlerinin ikincisi düzenlendi.

Proje kapsamında sanayide kadın istihdamını artırmak amacıyla kadınların verimliliğini artırmak için eğitimden istihdama her türlü desteğin verilmesi amaçlanıyor. Sektörün kalifiye eleman ihtiyacı göz önünde bulundurularak Adana Büyükşehir Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi iş birliği ile meslek sahibi olmayan, işsiz veya iş bulamayan kadınlara yönelik “Ücretsiz Mesleki Sertifikalı Eğitim Programları” düzenlenmektedir. . Bu kapsamda 02-04 Ocak 2023 tarihlerinde eğitimlere katılan ve başarılı olan 15 kadın Adana Organize Sanayi Bölgesi Vida Kalite Kontrol biriminde istihdam edilmiştir.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet Eğitimi, Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyolog Elif Uras tarafından 10 Nisan 2023 tarihinde Adana Makine Mühendisleri Eğitim Salonu’nda verildi. Eğitim kapsamında; Cinsiyet, cinsiyet rolleri, cinsiyete dayalı şiddet, kadına yönelik şiddet, şiddet türleri, şiddetin etkileri ve uygulama sistemleri hakkında bilgi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu