Haber

Komançero Suç Örgütü yöneticileri İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve Komançero Suç Örgütü yöneticilerinden Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki İstanbul’da yakalandı.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Comanchero Uluslararası Silahlı Organize Suç Örgütü ile ilgili son gelişmeleri aktardı. Bakan Yerlikaya, 2 yöneticinin yakalandığını belirterek, “İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve Comanchero Suç Örgütü yöneticilerinden Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki İstanbul’da yakalandı. Suç İşleme Örgütü, Uluslararası Uyuşturucu Üretimi ve Kaçakçılığı, Suç.”Comanchero Organize Suç Örgütü’nün ‘Varlık Değerlerini Aklama’ suçlarından yürüttüğü soruşturma kapsamında 5 firari şüpheli daha yakalandı. Kafes Operasyonunda yakalanan şüpheli sayısı 42’ye çıktı” dedi.

Yakalanan iki yönetici hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, “Komançero Organize Suç Örgütü yönetim ekibinde yer alan ve Nikolaj Ankov adına düzenlenen Bulgar Pasaportu ile Türk Vatandaşlığına başvuran Maximillian Rivkin’in, Türk vatandaşı olan ve Cem Cansu adını alan bu kişi hakkında derhal Türk vatandaşlığının iptali için işlemler başlatıldı.İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Maximillian Rivkin’in Sırp asıllı İsveç vatandaşı olduğu belirlendi. Comanchero Organize Suç Örgütü soruşturması kapsamında firari şüphelilerden olan zanlının da Interpol kırmızı bültenle aranan örgütün yöneticilerinden biri olduğu belirlendi. “İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzü, Narkotik Kabahatler İnfaz Kurumumuzu tebrik ediyorum Operasyonları başından itibaren büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla organize eden Şube Müdürlüğümüz ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu