Haber

MasterChef Uğur tutuklandı mı, serbest bırakıldı mı? MasterChef Uğur neden tutuklandı? MasterChef Uğur çıktı mı?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta ortanca büyüklükleri 7,7 ve 7,6 olan depremler 11 ilde ağır hasara yol açtı. 50 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremin ardından bölgeye giden eski MasterChef şampiyonu Uğur Kardaş, bir cenazede kolunun kesilerek kesildiğini iddia ettiği için “Aleni Ortamda Yanıltıcı Bilgi Yaymak” suçundan tutuklandı. bir Afgan. Peki, MasterChef Uğur tutuklandı mı yoksa serbest mi bırakıldı? MasterChef Uğur neden tutuklandı? MasterChef Uğur çıktı mı?

MASTERCHEF UĞUR TUTUKLANDI MI SERBEST BIRAKILDI?

Haftalar sonra serbest kalan Kardaş’tan ilk açıklama geldi. Serbest kalan Uğur Kardaş, Instagram hesabından takipçilerine seslenerek, “Aslında hepinize tek tek cevap vermek isterdim ama arkadaşlar beni anlayın. Sizi çok özledim. Çok güzel geri geleceğiz.” yemek videoları.Saç sakal biraz kestirilecek.Geldim sizi çok seviyorum.Çok teşekkür ederim.” .

MASTERCHEF UĞUR NEDEN TUTUKLANDI?

Kahramanmaraş sarsıntılı bölgede yer alan MasterChef Uğur Kardaş, “Ellerime bak, günlerce enkaz altından insan çıkarmaktan ne hale geldik. Hayatını kaybeden cesetleri çıkarıp arkaya koyuyoruz” dedi. .O sırada bir Afgan gelip kolunu ve elini keser ve altınlarını alır.Allah kahretsin,bizlere lanet olsun..’ dedi.

İddiaların asılsız çıkması üzerine Kardaş, güvenlik güçleri tarafından Adıyaman’daki havaalanında gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nden Uğur Kardaş hakkında yapılan açıklamada şu cümleler kullanıldı: “Sosyal medyada depremde yapılan çalışmalarla ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli zanlı Adıyaman Havalimanı’nda yakalandı. , özetle; Hırsızların Afgan kökenli olduğunu duyduğunu ve iddiasını kanıtlayacak bir kanıtı olmadığını ifade etti” dedi.

Gözaltına alınan Kardaş, Alenen Yanıltıcı Bilgi Yaymak suçundan Kahta Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla tutuklandı.

habermidyat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu