Teknoloji

Penta Teknoloji, yılın ilk çeyreğinde cirosunu yüzde 84 artırdı

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2023 yılının ilk çeyreğinde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre %84 artırarak 3,6 milyar TL’ye çıkardı.

 

30 yılı aşkın süredir başta bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucular, bilgi depolama ve ağ ürünleri olmak üzere dünyanın önde gelen teknoloji markalarını ve bilgi teknolojileri ürünlerini tüketicilerle buluşturan Penta Teknoloji, 2023 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını KAP’ta açıkladı. (KAP). Penta Teknoloji’nin yılın ilk üç ayındaki konsolide cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 3,6 milyar TL’ye ulaştı. Brüt kârını bire bir dönemde 254,7 milyon TL’ye çıkaran Penta Teknoloji’nin FAVÖK’ü yüzde 56 artışla 169,3 milyon TL, FAVÖK marjı ise yüzde 4,7 oldu. İlk çeyrekte 82,3 milyon TL konsolide net kâr elde eden Penta Teknoloji, 2023 yılına güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

 

Erünsal: “İş ortaklarımıza katma değer sağlamaya devam ediyoruz”

Bilgi işlem departmanında pazar büyüklüğü ve karlılık anlamında büyümeye devam ettiklerini belirten, Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erunsal “Faaliyet gösterdiğimiz teknoloji ürünleri pazarında büyüme ivmesi devam ediyor. Farklı branşlardaki şirketlerin dijital dönüşüm yatırımları ve bireysel müşteri segmentindeki talep artışı sayesinde Penta Teknoloji olarak segmentteki istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. Güçlü bir finansal başlangıç ​​yaptığımız 2023 yılında da teknolojik altyapımız ve katma değerli hizmetlerimizle iş ortaklarımızı daha verimli, karlı ve rekabetçi kılacak çözümler üretmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu