Haber

Secdeye giden futbolcunun üzerine tükürdüğü iddia edilen Samet Akaydın kaç maç ceza alacak? formayı unutabilir

Eski hakem Bünyamin Gezer, Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın PFDK’ya transferini TRT Spor’da değerlendirdi.

“UZAKLIK ARADA”

Bünyamin Gezer yaptığı açıklamada, “Böyle bir sosyal medya görüntüsü yönetici, böyle bir görüntü var. Trabzonspor’da da paylaşılıyor. Nasıl yorum yapılır bilmiyorum. Nereye giderler, nasıl karar verirler bilmiyorum. Gerçeği görmedik öyle bir anda öyle bir sahne geliyor ki… Samet Trabzonlu olduğu yerde Samet’in annesi babası Trabzon’da yaşıyor maçı da o kazandı o kadar çekişme olmadı Trezeguet ile.İhtimal düşük.Yaptı mı yapmadı mı bilmiyorum.Adam ‘Ben öyle bir şey yapmadım, doğal bir hareket’ diyor. Bir mesafe var oradan baktım orta gibi geldi oldu mu olmadı mı bilmiyorum Trezeguet ‘hissetmedim görüntüyü görünce üzüldüm’ diyor. Buna nasıl karar verdiniz ve PFDK’ya havale ettiniz?” söz konusu.

“NİYETİNİ BİLMİYORUM”

Gezer de, “Trezeguet’in üzerine mi yoksa yere mi tükürdüğüne karar veremedim. Niyet okuyan biri değilim. Samet sahne çıkınca döndü mü bilmiyorum, bilmiyorum. .Samet ‘Başımız belaya giriyor’ diye açıklama yaptı ve o da açıklama yaptı.Niyeti bilmiyorum.Yayıncı Kuruluşun gösterdiği görsellerde varsa net bir şekilde açıksa , temsilci veya hakem görmemişse olay yerinden yönlendirirsiniz.” ifadeleri kullandı.

“ALT SINIRDAN 4 MAÇA”

Programla ilgili açıklama yapan Hünkar Mutlu yaptığı açıklamada, “Daha önce PFDK’da görev yapan avukatlarla görüştüm. Bu tamamen onların kararlarına bağlı. Temsilci yazarsa 4 maç ceza alır. alt uç.Yönlendirme temsilciden değil görsellerden kaynaklı gibi duruyor.O karar verecek.Samet’in hamlesi oyuncuya mı yoksa Samet’in dediği gibi mi olacak… PFDK 3’e kadar inebiliyor. 3’te 1 ile. Buna PFDK karar verecek, kaç maç ceza verileceğine.” şeklinde konuştu.

haber-bornova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu