Yaşam

Tuna Kiremitçi isimlerini şöyle sıraladı: Bazı sanatçılar hayatlarını ete süt karıştırmamak üzerine kurdu.

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, 7 Mayıs Pazar günü The Populist Yapı Kredi bomontiada’da düzenlenen “Murat Beşer ile Yüz Yüze” programının konuğu oldu.

Röportajda Hakan Günday, Şener Şen, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman ve Beyazıt Öztürk için niyetini dile getiren Kiremitçi, “Her adımda pop kültürün tam desteğini almalarına rağmen hayatlarını ete süt karıştırmamak üzerine kurmuşlar. ve risk almamak”.

Instagram hesabından da paylaşımda bulunan Kiremitçi, şunları söyledi:

Bir sanatçı tipi var ki, “Abi su-sabunlara dokunmayalım” diyen bir sanatçı tipi var. Mesela yazar Hakan Günday böyledir. Ardından Şener Şen, Gülse Birsel, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman, Zerrin Tekindor, Beyazıt Öztürk… Attıkları her adımda pop kültürün desteğini alsalar da hayatlarını ete süte karışmamak üzerine kurmuşlar. ve risk almamak. Sanki hiçbir şey hakkında fikirleri yokmuş gibi. Belki bir şeyler biliyorlardır. Belki de faşizme tüm kalbiyle direnen Stefan Zweig’in onlara anlatacakları vardır. Kim bilir? The Populist’in DJ standı önünde seyirciler huzurunda yazar Murat Beşer ile sohbet ettik. Slalomu edebiyat, müzik ve sinemanın ortasında yaptık. Daha güzellerinin daha uygun bir Türkiye’de yapılmasını diliyoruz.”

(KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu