Haber

2022 Yılında Çankaya Polisi Tarafından 49.378 Denetim

Çankaya Belediyesi Zabıta Grupları, ilçe genelinde 202’de 49 bin 378 denetim gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen 20 bin 891 ihbarı da inceledi.

Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, Başşehir Ankara’nın merkezi olan ve gündüz nüfusu iki buçuk milyon olan Çankaya’da 2022 yılında 49 bin 378 denetim gerçekleştirdi. Pazar yeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber ve kuaför, seyyar, işportacı, inşaat, vergi gibi birçok alanda vatandaşların sağlığı ve güvenliği için denetimler uygulayan Çankaya Emniyet Müdürlüğü işyerlerinin plaka ve ruhsatları, atölyelerin, hizmet işletmelerinin hijyeni. Ayrıca kurallara uyup uymadığını kontrol etti.

Halk sağlığını tehdit eden maddeleri denetleyen ve kurallara uymayanlara idari yaptırım uygulayan Çankaya Emniyet Müdürlüğü, haksız rekabeti önlemek amacıyla 666 seyyar satıcının faaliyetlerine son verdi.

Polis ekipleri, Çankaya halkından gelen gürültü, zamansız inşaat faaliyetleri, sokak hayvanları, mobil ve çevresel atıklarla ilgili 20 bin 891 şikayeti inceledikten sonra 25 bin 392 işyeri için uygunluk raporu hazırladı. Polis ayrıca 23.986 işletme için uyarı, idari yaptırım ve durum tespiti raporu yayınladı. Esnafın eksikliklerinin giderilmesi konusunda iyi niyetli bir tavır sergileyen Çankaya Belediyesi Zabıtası da kontrol öncesi ihbarda bulunarak eksikliklerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne talep ve şikayetlerini bildirmek isteyen vatandaşlar, 444 06 01 Çankaya İletişim Merkezi’ne ve 230 75 51 numaralı telefondan Zabıta’ya ulaşabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu