Haber

Diyarbakır’da Sıcaklık 48 Dereceye Ulaştı

Diyarbakır’da termometreler mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklığı ile 48 dereceyi gösterdi. Sıcakta çocuklar süs havuzuna, vatandaşlar ise gölgelik alanlara akın etti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Kavurucu sıcakların hüküm sürdüğü Diyarbakır’da termometreler 48 dereceyi gösterdi. Kentte yaşayanlar zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamayı tercih ederken, ayrılanlar gölgelik, üstü kapalı tarihi yerler ve camileri tercih etti. Çocukların tercihi ise süs havuzları oldu. Çocuklarını Sur ilçesindeki Anzele Parkı’na getiren Ferit Muhakkak, “Dışarı çıkıp evde kalsak burası en doğru yer. Çocuklar burada hem serinliyor hem de yüzerek eğleniyor. Çocukluğumuz burada Anzele’de geçti. Ben de onları özlemiyorum.” .

Anzele Parkı’ndaki havuzda yüzerek serinleyen Serhat Bozkurt (13), “Hava çok sıcak Anzele’ye geliyoruz. Burada yüzerek serinlemeye çalışıyoruz” dedi.

Öte yandan sıcaklığın 48 derece olduğu kentte, Bağlar ilçesi Çevlik Caddesi üzerinde sürücüsünün adı ve plakası öğrenilemeyen motosiklette oturan iki kişi, güneşten korunmak için lavaboyu üzerlerine tuttu. Leğenin gölgelediği motosikletteki iki kişinin bu şekilde seyir halinde olması cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu